Anasayfa » Sayılar ve kediler » Aktif sayfa »

Mutlu bir kedi için 16 ipucu

(Bu yazı 4 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Kediler ev hayatı için fazla bir çaba gerektiren veya sürekli zorluk çıkaran hayvanlar olmasa da; uyumlu ve sevgi dolu bir tutum içinde aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte bir yaşam sürdürmek ve doğabilecek problemleri, bazı minik önlemlerle başlamadan bitirmek mümkün.

Kedinizi bebeklikten itibaren sizi seven, önemseyen ve sözünüzü dinleyen bir kedi olarak yetiştirebilmenin bir yolu var mıdır? İşte size 16 adet, uygulaması basit ama önemi büyük önerimiz:

İLGİ GÖSTERİN: Kimse kendisiyle ilgilenmeyen birisini sevemez. Buna kediler de dahil; onu henüz minik bir yavruyken dahi önemsediğinizi belli etmenin en güzel yolu ona dokunmaktır. Ancak unutmayın ki kediler köpeklerden farklıdır; çok uzun süren ilgiden rahatsız olabilirler, okşama süresini abartmayın.

GÜVENDE HİSSETMESİNİ SAĞLAYIN: Belirsizliklerle dolu doğal hayata uyum sağlama içgüdüleri ile doğmuş olsalar dahi, ev ortamında tehlikelerden uzak bir hayat kedileri her zaman mutlu eder. Buna sizin sayenizde sahip olduklarını rahatlıkla anlayabilirler.

V

YİYECEK KONUSUNDA KARARLI OLUN: Kediniz için uygun gördüğünüz mamayı ve diğer beslenme seçeneklerini çok sık değiştirmeyin. Bundan hoşlanmayacaktır

FAZLA YALNIZ BIRAKMAYIN: Çok sık ve uzun süreler kedinizi yalnız bırakmak onun üzerinde gerginlik ve mutsuzluk yaratır. Yalnız kaldığı sürenin sonunda; eve dönüşünüzde onu özlediğinizi belli etmeye özen gösterin. Onu okşayın, sevin ve ona güzel sözler söylemeyi unutmayın.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/12/61.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/12/61-150x150.jpgPisikediSayılar ve kediler
Kediler ev hayatı için fazla bir çaba gerektiren veya sürekli zorluk çıkaran hayvanlar olmasa da; uyumlu ve sevgi dolu bir tutum içinde aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte bir yaşam sürdürmek ve doğabilecek problemleri, bazı minik önlemlerle başlamadan bitirmek mümkün. Kedinizi bebeklikten itibaren sizi seven, önemseyen ve sözünüzü dinleyen bir kedi...

(Sayfa 1 / 4)

(Bu yazı 4 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

İnternet fenomeni 9 kedi

İnternet fenomeni 9 kedi

Kedinizin aylık masrafı ne kadar?

Kedinizin aylık masrafı ne kadar?

Hangi kumu kullanıyorsunuz?

Hangi kumu kullanıyorsunuz?

Kedileri ne kadar tanıyorsun? Teste var mısın?

Kedileri ne kadar tanıyorsun? Teste var mısın?

7 kedi efsanesi ve gerçekler

7 kedi efsanesi ve gerçekler