Yavru kedinizin ağız sağlığı

(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Yavru kedinizin ağız sağlığının korunması
Yavru kediniz dört aylık olduğunda yetişkin dişleri görünmeye başlayacak ve sekiz aylık olduğunda, bunların çoğu gelişmiş olacaktır. Etkili ağız hijyeni, biz insanlar için olduğu kadar kediler için de önemlidir. Daha sonraki yaşamında sorun yaşamasını önlemek için, küçük yaştan itibaren yavru kedinizi dişlerinin düzenli olarak temizlenmesine alıştırmanız iyi bir fikirdir. En az haftada üç kez dişlerini fırçalamanız , yavru kedinizin diş ve diş eti sağlığının korunmasına yardımcı olacaktır.
Kedileri için özel olarak formüle edilmiş olan özel diş fırçaları ve diş macunu veteriner kliniklerinde mevcuttur; veteriner hekiminiz, en iyi kullanma yöntemini size gösterecektir.
kedi-yavrusu-psikolojisi-01
İster inanın ister inanmayın, diş fırçalamayı eğlenceli hale getirebilirsiniz: onu buna alıştırın ve her gün parmağınız yavru kedinizin dişlerini hafifçe sürterek başlayın. Çırpınırsa, nazik ancak kararlı olun ve sakinleştiğinde yavru kedinizi övün. Bunun ardından, özel olarak tasarlanmış bir diş fırçası kullanmadan önce, diş macununu parmağınıza sıkarak kullanmaya başlayın.

Yavru kedinizin dişlerini temiz tutmanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış olan kedi mamaları da satın alabilirsiniz. Ve özel bir dikkate ihtiyaç olmaması gereken patileri ve tırnakları için de özel mamalar vardır. Ancak patilerini her gün elinize alıp incelerseniz buna alışacak ve büyüdüğünde patilerini incelemeniz daha kolay olacaktır. Bu dönemde tırnaklarının kesilmesi gerekli olmamalıdır – tırmalama ağacı, eski kabukların soyulmasını ve tırnakların kısa kalmasını sağlamalıdır. Bu, patileri ve tırnakları için iyi bir egzersiz olmasının yanı sıra, bölgesini belirleme işleminin de bir parçasıdır.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/kedi-yavrusu-psikolojisi-01.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/kedi-yavrusu-psikolojisi-01-150x150.jpgPisikediKedi sağlığı ve bakımı
Yavru kedinizin ağız sağlığının korunması Yavru kediniz dört aylık olduğunda yetişkin dişleri görünmeye başlayacak ve sekiz aylık olduğunda, bunların çoğu gelişmiş olacaktır. Etkili ağız hijyeni, biz insanlar için olduğu kadar kediler için de önemlidir. Daha sonraki yaşamında sorun yaşamasını önlemek için, küçük yaştan itibaren yavru kedinizi dişlerinin düzenli olarak temizlenmesine...

(Sayfa 1 / 1)
(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedilerde mantar hastalığı

Kedilerde mantar hastalığı

Kediniz için mama seçerken

Kediniz için mama seçerken

Kedi neden/nasıl taranır?

Kedi neden/nasıl taranır?

Hasta kedi bakımı

Hasta kedi bakımı

Kedinize hap içirmek

Kedinize hap içirmek

Kedinizi parazitlerden uzak tutmak

Kedinizi parazitlerden uzak tutmak