Kedilerde üriner sistem hastalıkları

(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Veteriner hekime getirilen kedilerin %10’una üriner sistemle ilgili bir teşhis konmaktadır. Altında yatan sebepler farklılık gösterse de rahatsızlığın merkezi aynıdır. Hem dişi hem de erkek kediler ayrım yapılmaksızın bu sorundan mustarip olabilirler ve çoğunlukla sorunun asıl kaynağı beslenme tarzı olarak görünmektedir.
– Ağırlıklı olarak içerik bakımından uygun veya kaliteli olmayan bir kuru mama ile beslenmek
– Fazla kilolu olmak
– Egzersizden uzak kalmak

q10
Kediler bu sorunu daha sık yaşarlar ve bu sayılanların dışında evde birden fazla kedinin yaşaması, stres oluşturan durumların sıklıkla meydana gelmesi ve ani ortam değişimlerinde de üriner sistem rahatsızlıkları riski artar.
Peki. nasıl belirtiler İle karşılaşabilirsiniz:
– İdrarını yaparken zorlanma, ağlama
– Kanlı İdrar
– Üreme organlarını/ arkasını sürekli yalama
– Su tüketiminin ve İştahın belirgin olarak azalması
– Kusma
İdrarını yapamaması çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği için yine vakit kaybetmeden veteriner hekiminizi aramanız ve durumunu bildirmeniz gerekir.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/q10.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/q10-150x150.jpgPisikediKedi sağlığı ve bakımı
Veteriner hekime getirilen kedilerin %10'una üriner sistemle ilgili bir teşhis konmaktadır. Altında yatan sebepler farklılık gösterse de rahatsızlığın merkezi aynıdır. Hem dişi hem de erkek kediler ayrım yapılmaksızın bu sorundan mustarip olabilirler ve çoğunlukla sorunun asıl kaynağı beslenme tarzı olarak görünmektedir. - Ağırlıklı olarak içerik bakımından uygun veya kaliteli olmayan...

(Sayfa 1 / 1)
(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedilerde mantar hastalığı

Kedilerde mantar hastalığı

Kediniz için mama seçerken

Kediniz için mama seçerken

Kedi neden/nasıl taranır?

Kedi neden/nasıl taranır?

Hasta kedi bakımı

Hasta kedi bakımı

Kedinize hap içirmek

Kedinize hap içirmek

Kedinizi parazitlerden uzak tutmak

Kedinizi parazitlerden uzak tutmak