Kedi Gençlik Hastalığı ve bilmeniz gerekenler

(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Kanda bulunan lökosit sayısının azalmasıyla karakterize oldukça bulaşıcı bir hastalık olan Kedi Gençlik Hastalığı; aniden başlayan, depresyon, kusma, ishal ile seyreden yüksek ölüm oranlı bir hastalıktır. Genellikle 2-6 aylık kedilerde ciddi bir tablo oluşturan bu hastalık, aşısız kedilerde daha sık görülür. Aniden başlayan kusma, halsizlik, depresyon, iştahsızlık, bazen kanlı olabilen ishal, kafasını su kabına ya da yemek kabına uzatma ama yiyememe, içememe durumları söz konusu olduğunda aklınıza hemen ‘Kedi Gençlik Hastalığı’nı getirmelisiniz. Bu belirtilerle karşılaştığınızda kedinizi vakit kaybetmeden veteriner hekiminizin güvenli ellerine bırakmalısınız.

Adsız

Daha küçücük minicik bir kediyken, aşılarını tam yaptırmadığınız kedinizin bu hastalıkla mücadelede oldukça zorlanacağını biliyor musunuz?

Veteriner kliniklerinde bulunan test kitleriyle ya da serolojik testlerle hastalığın tanısı kısa sürede konacaktır. Bu zorlu hastalıkta kedinizin sizin sevginize ve desteğinize ihtiyacı olduğunu da unutmamalısınız. İştahsızlık yüzünden kilo veren kedilerin kilo alması ve vücut kondisyonlarını eski haline kavuşturması düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Aniden gelişen bu hastalıkla mücadele konusunda kediniz galip gelemeyebilir. Unutmamalısınız ki; erken teşhis hayat kurtarır.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/Adsız3.pnghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/Adsız3-150x150.pngPisikediKedi sağlığı ve bakımı
Kanda bulunan lökosit sayısının azalmasıyla karakterize oldukça bulaşıcı bir hastalık olan Kedi Gençlik Hastalığı; aniden başlayan, depresyon, kusma, ishal ile seyreden yüksek ölüm oranlı bir hastalıktır. Genellikle 2-6 aylık kedilerde ciddi bir tablo oluşturan bu hastalık, aşısız kedilerde daha sık görülür. Aniden başlayan kusma, halsizlik, depresyon, iştahsızlık, bazen kanlı...

(Sayfa 1 / 1)
(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedilerde mantar hastalığı

Kedilerde mantar hastalığı

Kediniz için mama seçerken

Kediniz için mama seçerken

Kedi neden/nasıl taranır?

Kedi neden/nasıl taranır?

Hasta kedi bakımı

Hasta kedi bakımı

Kedinize hap içirmek

Kedinize hap içirmek

Kedinizi parazitlerden uzak tutmak

Kedinizi parazitlerden uzak tutmak