Kedilerde yün yeme

(Bu yazı 3 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Kediler zor yemek beğenirler, ama bazıları yün veya başka ilginç maddeler yeme konusunda olağandışı tercihler geliştirirler. Bu da bağırsakların tıkanmasına ve potansiyel ölümcül sonuçlara neden olabilir.

7291b7ece5cd8a0ac290ecf387714a98

Yün yeme pek çok farklı nedenlere bağlanır. Bunlar arasında beslenme bozukluğu, erken sütten kesilme, stres veya can sıkıntısına tepki, uyarım eksikliği ve avlanmanın yerine koyma sayılabilir.

Kediler tuhaf şeylere karşı iştah duyabilirler. Yün veya diğer kumaşları yiyebilir ya da mukavva çiğneyebilirler. Bazı kediler bunları ya da başka maddeleri yutmadan sadece çiğnerler.

Yenilmeyecek şeyleri çiğneme ve yeme arzusu -pika olarak bilinir-kediler arasında az görülen bir şey değildir ancak bazı cinslerde diğerlerine göre daha fazla ve çoğunlukla içerde tutulan ev kedilerinde rastlanır. Özellikle Siyam kedilerinin yün yemeye karşı genetik bir yatkınlıkları vardır.
Yün yemekten vazgeçirmek gerekir çünkü ciddi zararlara hatta ölüme yol açan bağırsak tıkanıklıklarına neden olabilir. Eğer kediniz yemeyi bırakır, çok bitkinleşir veya ishal olursa hemen bir veterinere başvurun.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2016/02/7291b7ece5cd8a0ac290ecf387714a98.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2016/02/7291b7ece5cd8a0ac290ecf387714a98-150x150.jpgPisikediKedi ile yaşam ipuçlarıKedi sağlığı ve bakımı
Kediler zor yemek beğenirler, ama bazıları yün veya başka ilginç maddeler yeme konusunda olağandışı tercihler geliştirirler. Bu da bağırsakların tıkanmasına ve potansiyel ölümcül sonuçlara neden olabilir. Kediler tuhaf şeylere karşı iştah duyabilirler. Yün veya diğer kumaşları yiyebilir ya da mukavva çiğneyebilirler. Bazı kediler bunları ya da başka maddeleri yutmadan sadece...

(Sayfa 1 / 3)

(Bu yazı 3 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedilerde mantar hastalığı

Kedilerde mantar hastalığı

Eviniz onun için güvenli mi?

Eviniz onun için güvenli mi?

Sorun sende mi bende mi?

Sorun sende mi bende mi?

Kediniz için mama seçerken

Kediniz için mama seçerken

Çok kedili hayat için ipuçları

Çok kedili hayat için ipuçları

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!