Kediler ve ön yargılar

(Bu yazı 2 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Bazı insanlar kedileri sevmez. Hatta bazıları onlardan delicesine korkar. Bu normal karşılanabilir. Bazıları da köpekleri, kuşları, insanları vs. sevmez. Herkesin bir şeyleri sevmeme hakkı vardır.289

Ancak bir kısım kedi sevmeyenler sadece kedi sevmemekle yetinemez, başkalarının da sevmesine tahammül edemez. Ve bunu önlemek için kulaktan duyma şeyler öne sürerler. Kulaktan duyma diyorum çünkü bir kedi ile yaşamadıkları için hiçbir zaman bilemezler.

Bu durumda biz kedi besleyenler  de kendimizi ve kedilerimizi savunmak durumunda kalıyoruz. Neden? Çünkü burada başta  kedilerin sonra da bizlerin hakkı yeniliyor ve iftira atılıyor.

Şimdi bu ön yargılardan birkaçına göz atalım:

Kedi tüyü kist yapar. Çocuğunuz olmaz. Vs. vs.

Sayısız araştırma ve bilimsel çalışma göstermiştir ki kedi tüyünün insan kılından hiçbir farkı yoktur.  Elbette nasıl kendi kılımızı yemekten kaçınıyorsak kedi kılını da yemekten kaçınırız, kaçınmalıyız. Tıbbi ve biyolojik detaylara girmeyeceğim zaten bu konuda internette kısa bir araştırma yaparsanız çok sayıda makaleye ulaşabilirsiniz.

Evimizde beslediğimiz kedimizin yedikleri ve içtikleri bizim kontrolümüz altındadır. Medikal bakımı düzenli olarak yapılmaktadır.

Bu durumda tek sorun olarak geriye sadece sizin kediler hakkında ki önyargınız kalmıştır.

Bu arada kedi tüyünden çok korkuyorsanız dışarıda hiçbir şey yemeyin içmeyin. Bi bakarsınız kedi tüyü yemişsiniz, kist kapmışsınız. Allah korusun!

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/11/289.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/11/289-150x150.jpgPisikediKedi ile yaşam ipuçları
Bazı insanlar kedileri sevmez. Hatta bazıları onlardan delicesine korkar. Bu normal karşılanabilir. Bazıları da köpekleri, kuşları, insanları vs. sevmez. Herkesin bir şeyleri sevmeme hakkı vardır. Ancak bir kısım kedi sevmeyenler sadece kedi sevmemekle yetinemez, başkalarının da sevmesine tahammül edemez. Ve bunu önlemek için kulaktan duyma şeyler öne sürerler. Kulaktan duyma...

(Sayfa 1 / 2)

(Bu yazı 2 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Eviniz onun için güvenli mi?

Eviniz onun için güvenli mi?

Sorun sende mi bende mi?

Sorun sende mi bende mi?

Çok kedili hayat için ipuçları

Çok kedili hayat için ipuçları

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi ısırırsa kuduz olur muyum?

Kedinizle iletişim kurun

Kedinizle iletişim kurun