Kediler nankör hayvanlar mı?

(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Buna şüphe yok ki kediler kafalarına göre takılan hayvanlardır. Özgürlükleri ve güvenlikleri onlar için her şeyden önce gelir. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki “Kediler evcilleştirilmemiş, evcilleşmiştir” Yani, insanlarla birlikte yaşamaları insan istediği için değil, kedinin  kendi seçimidir.

Kedileri soğuk ve meşhur tabiri ile nankör canlılar olmakla suçlayanlar, kedilerin tek umursadıklarının kendileri olduğunu düşünürler. Oysa kedilerin, kendi vahşi yaşamlarını ile ev yaşamları arasında çok fazla fark yoktur. Yani bu davranışları onun doğasıdır. Size nasıl davranıyor ise kendi türüne de öyle davranmaktadır. Ama biz insanlar da kendi doğamız gereği verdiğimizden fazlasını almak istediğimiz için, bir kap mama için kedinin bize kul köle olmasını bekleriz. Ve kedi bunu yapmadığından kediyi nankör olmakla suçlarız. İşte asıl çelişki burada başlar.

Kediseverler bilir ki, kedi ona yaptığınız her iyiliğin farkındadır. Ona verdiğiniz her şeyin karşılığını o da kendi doğası içinde bize verir.

Ama bunun ötesinde, gerçekte, kediler hayatlarında ki insanları aileleri olarak görürler ve bunu birçok şekilde gösterirler. Size avladıkları bir şey getirmişlerse, bunu size hediye olarak sunuyor demektir. Sizi, bir yandan patileri ile yoğuruyorsa, sizi annesi gibi görüyor demektir. Sizinle oyun oynuyorsa, size diğer kedi arkadaşlarına davrandıkları gibi davranıyor demektir. Size sürtünerek işaretliyor ise sizi kendi ailesinin bir üyesi kabul ediyordur. Sizi öperse, bu gerçek bir öpücüktür.8470085922_ed703dcda3_z-3

Kediler de zaman zaman hepimiz gibi düşüncelere dalmayı severler. Kedinin sizi ne kadar sevdiğine ya da nasıl olup ta o kırmızı noktayı yakalayamadığını anlayabilmek için düşünmeye ihtiyacı vardır. Ama kedi ile yaşayan biri, kedi sevgi ve şefkatinin ne kadar içten ve vefalı olduğunu garanti edecektir. Çünkü kediler yaptıkları her şeyi gerçekten istedikleri için yaparlar.

Kedi sevmeyenler genellikle, kedilerin, onlara kucağını açan bir oda dolusu insan dururken özellikle kedi sevmeyenlere ilgi göstermesinden şikayet eder ve kedileri nankörlükle suçlarlar. Oysa bu durum kediler açısından oldukça doğaldır. Kediler sürekli bir av-avcı güdüsü ile yaşarlar. Bu nedenle, doğrudan kendisine bakan bir yabancıyı tehdit olarak görüp, kendisiyle ilgilenmeyen, gözlerini kendisine dikmeyen birini daha dost canlısı olarak görebilirler.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/8470085922_ed703dcda3_z-3.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/8470085922_ed703dcda3_z-3-150x150.jpgPisikediBunları biliyor muydunuz?Kedi ile yaşam ipuçları
Buna şüphe yok ki kediler kafalarına göre takılan hayvanlardır. Özgürlükleri ve güvenlikleri onlar için her şeyden önce gelir. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki 'Kediler evcilleştirilmemiş, evcilleşmiştir' Yani, insanlarla birlikte yaşamaları insan istediği için değil, kedinin  kendi seçimidir. Kedileri soğuk ve meşhur tabiri ile nankör canlılar olmakla suçlayanlar, kedilerin tek umursadıklarının...

(Sayfa 1 / 1)
(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Eviniz onun için güvenli mi?

Eviniz onun için güvenli mi?

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Sorun sende mi bende mi?

Sorun sende mi bende mi?

Çok kedili hayat için ipuçları

Çok kedili hayat için ipuçları

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedi Okşanmayı Neden Sever?