Yeni bir yavru kedim var

(Bu yazı 3 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Yavru kedinizin sosyalleşmesi
Yavru kedinizin insanlarla iyi geçinmesini ve bir arkadaş ve can yoldaşı olarak büyümesini isteyeceksiniz. Bunu sağlamak için, kedilerin sosyalleşme döneminin çok kısa olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle, yaşamının ilk dört ila 16 haftası, davranış ve sosyal gelişim için çok önemli bir dönemdir.

Yavru kedinizin ilk deneyimleri
Yavru kediniz sizinle birlikte yaşamaya başlamadan önce, annesi, kardeşleri ve insanlarla etkileşimde bulunmuş olacaktır.
Tek bir bakıcıyı kabul etmeyi hemen öğrenmemeleri nedeniyle, yavru kedilerin başlangıçta insanlar tarafından, tercihen birkaç kişi tarafından kucağa alınmaya alışması gereklidir. Aynı zamanda günlük yaşamın görüntülerine, kokularına ve seslerine de alışmaları gerekir.

İyi davranışların sürdürülmesiadorable-cat-cute-kitten-kitty-Favim.com-401732
Yavru kediniz, muhtemelen yaklaşık sekiz ila 12 haftalıkken evinize gelecektir. Daha önce insanlarla pek çok teması olduğunu kabul edersek, tüm iyi davranışlarını pekiştirmek ve onun arkadaş canlısı, mutlu, kendine güvenen bir kedi olarak büyümesine yardımcı olmak, sizin için fazla güçlük oluşturmamalıdır.
Yavru kediniz sizinle birlikte eve ilk geldiğinde, onun için her şeyin biraz fazla büyük olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, ona sessiz, güvenli bir yer hazırlayın ve mama ve kum kaplarının yerini gösterin. Ona bol bol sevgi ve güven verin ve yumuşak, sakin bir sesle konuşarak onu nazikçe okşayın.
Oyun oynamanız, aynı zamanda size bağlanması için zevkli ve etkili bir yöntemdir ve yavru kediniz hemen katılmak isteyecektir.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/17.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/17-150x150.jpgPisikediKedi davranışları ve eğitimiKedi ile yaşam ipuçları
Yavru kedinizin sosyalleşmesi Yavru kedinizin insanlarla iyi geçinmesini ve bir arkadaş ve can yoldaşı olarak büyümesini isteyeceksiniz. Bunu sağlamak için, kedilerin sosyalleşme döneminin çok kısa olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle, yaşamının ilk dört ila 16 haftası, davranış ve sosyal gelişim için çok önemli bir dönemdir. Yavru kedinizin ilk deneyimleri Yavru kediniz sizinle birlikte...

(Sayfa 1 / 3)

(Bu yazı 3 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kediler eğitilebilir mi? Tabi ki!

Kediler eğitilebilir mi? Tabi ki!

Eviniz onun için güvenli mi?

Eviniz onun için güvenli mi?

Sorun sende mi bende mi?

Sorun sende mi bende mi?

Çok kedili hayat için ipuçları

Çok kedili hayat için ipuçları

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedi Okşanmayı Neden Sever?