Kediler eğitilebilir mi?

(Bu yazı 2 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Yavru kedinizi eğitmek için, onun nasıl düşündüğünü ve davrandığını öğrenmelisiniz.
Kediler ve köpekler arasında ki temel fark; köpekler, ‘liderlerini’ (sahiplerini) mutlu etmek isteyen ekip üyeleridir. Kediler ise vahşi hayatlarında genelde yalnız yaşadıkları için ben merkezli bir hayat planı oluşturmuşlardır. Bu nedenle kediniz, kendi mutluluğuna daha fazla ilgi gösterecektir!
Bununla birlikte, bir parça anlayış ve sabırla, yavru kedinizi eğitememeniz için hiçbir neden yoktur. Her şeyden önce, ona kucağınızda durmayı öğretmezseniz, yavru kedinizin tüylerini nasıl tarayacaksınız ya da sağlığına nasıl dikkat edeceksiniz?

kedi eğitimi

Temel prensipler
Kedilerin cezayı anlamadığı, farkına varacağınız ilk şeydir. İyi davranışın teşvik edilmesi çok daha etkilidir.
Karışık gibi mi geliyor? Üç kuralı aklınızdan hiç çıkarmayın – saygı, pekiştirme ve ödül.
Haydi saygısını kazanın. Bir ‘kedi dostu’ olduğunuzu gösterecek şekilde davranmanız önemlidir. Örneğin kedilerin dik dik bakılmasından hoşlanmadığını ya da ani seslere ya da hareketlere tahammül edemediğini biliyor musunuz?
Pekiştirme yalnızca tutarlılığı ve tekrarlamayı ifade etmektedir. Yavru kediniz vazgeçmesini istediğiniz bir şey yaparsa (mutfak tezgahlarının üstüne sıçramak gibi), her zaman sakin ve kesin bir ‘hayır’ demelisiniz. Teşvik etmek istediğiniz bir şey yaparsa, her zaman ona büyük bir coşku gösterdiğinizden emin olmalısınız.
Ödüllerle doğrudan bağlantı oluşturun. İki tip ödül vardır – sizden gelen övgüler ve lezzetli bir ödül bisküvisi. Her ikisi de yavru kediniz için son derece motive edicidir.

Yavru kedinize kucağınızda durmanın öğretilmesi
Kedilerin çoğu kucağa alınmaktan hoşlanmaz ve yavru kedinizi daha erken alırsanız, buna daha kolay alışacaktır.
Pek çok kişi yavru kedisinin kötü alışkanlıklarını farkına varmadan öğrenir. Yavru kedilerini kucaklarına alıp, çırpınmaya başlayınca onu hemen yere bırakırlar. Bu şekilde yavru kedi de, çırpınması halinde kendi isteğini kabul ettirdiğini öğrenir.
Yavru kedinizi kucağınıza alıp, çırpınması halinde onu nazikçe, ancak sıkı sıkı tutmaya devam etmek daha iyi bir yaklaşımdır. Sakinleştiğinde, onu bol bol övün ve kucağınızdan indirin.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/how_to_train_a_cat.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/09/how_to_train_a_cat-150x150.jpgPisikediKedi davranışları ve eğitimiKedi ile yaşam ipuçları
Yavru kedinizi eğitmek için, onun nasıl düşündüğünü ve davrandığını öğrenmelisiniz. Kediler ve köpekler arasında ki temel fark; köpekler, 'liderlerini' (sahiplerini) mutlu etmek isteyen ekip üyeleridir. Kediler ise vahşi hayatlarında genelde yalnız yaşadıkları için ben merkezli bir hayat planı oluşturmuşlardır. Bu nedenle kediniz, kendi mutluluğuna daha fazla ilgi gösterecektir! Bununla birlikte, bir parça anlayış...

(Sayfa 1 / 2)

(Bu yazı 2 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kediler eğitilebilir mi? Tabi ki!

Kediler eğitilebilir mi? Tabi ki!

Eviniz onun için güvenli mi?

Eviniz onun için güvenli mi?

Sorun sende mi bende mi?

Sorun sende mi bende mi?

Çok kedili hayat için ipuçları

Çok kedili hayat için ipuçları

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedi Okşanmayı Neden Sever?