Kediler neden bu kadar popüler oldu? | Pisikedi.com

Kediler neden bu kadar popüler oldu?

(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Son yıllarda kedilere olan sevginin ve kedi besleyen insan sayısının artması elbette bizleri memnun eden bir gelişme. Ancak insan merak etmiyor değil, “Neden?” Ne oldu da kediler bu kadar popüler oldu? Bu soruya iki muhtemel cevabı paylaşıyoruz. Sizlerde kendi düşüncelerinizi diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde meydana gelen iki temel değişiklik, kedinin artan popülerliğini kaçınılmaz kılmıştır.

Birincisi, daha çok insan küçük dairelerde oturmaya başlamıştır. Bu şartlar köpek beslemeye elverişli olmasa da -ki birçok insan bunu bir şekilde becerebilmektedir-, bu şartlar evde kedi beslemek açısından hiç de caydırıcı değildir. Kediler insanların seçtiği mekânları mutluluk içinde paylaşırlar; şehirdeki apartmanlarda, çiftliklerde, soğuk iklimde ve sıcak iklimlerde, küçük evlerde veya malikanelerde. Olağanüstü uyumlu olan kediler köpeklere kıyasla yalnızlıkla daha kolay baş edebilirler.Scared-Cat-640x372İkincisi, çoğumuzun evcil hayvan beslemek için zamanı veya parası azdır. Ama diğer taraftan dostluğa olan ihtiyacımız hiç olmadığı kadar artmıştır. Çocukken bizi dinleyecek birisine ihtiyaç duyarız. Genç yetişkinler olduğumuzda, bir aile kurmayı erteleyebiliriz veya hiç de kurmayabiliriz. Orta yaşlarımızda, işin ve ailenin talepleri arasında bölünürüz. Yaşlılık yıllarımız öncekilerden daha hareketli geçebilir ama aynı zamanda çocuklarımızdan uzak ve yalnız da kalabiliriz.
Yargılamadan dinleyen ve sevgi dolu bir dost olan kediler birçok yaşamı değiştirmiştir, üstelik göreceli olarak daha az zaman ve para gerektirerek. Gerçekten kediler yine işe yaradıkları bir alan buldular ve bu sefer kalıcı oldular.

⊕Cat for Dummies

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/11/Scared-Cat-640x372.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/11/Scared-Cat-640x372-150x150.jpgPisikediBunları biliyor muydunuz?
Son yıllarda kedilere olan sevginin ve kedi besleyen insan sayısının artması elbette bizleri memnun eden bir gelişme. Ancak insan merak etmiyor değil, 'Neden?' Ne oldu da kediler bu kadar popüler oldu? Bu soruya iki muhtemel cevabı paylaşıyoruz. Sizlerde kendi düşüncelerinizi diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Gelişmiş ülkelerde meydana gelen iki temel değişiklik,...

(Sayfa 1 / 1)
(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedim beni görünce neden sırtüstü yatıyor?

Kedim beni görünce neden sırtüstü yatıyor?

Peki bunun anlamı ne?

Peki bunun anlamı ne?

Erkek kedi dişiyi neden ensesinden ısırır?

Erkek kedi dişiyi neden ensesinden ısırır?