Kedi seven erkekler

(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Kediler ve köpekler daima iki zıt karakter olarak canlanır gözümüzde. Birbirleri ile anlaşamayan çocuklar için bile kedi-köpek gibi deriz.  Ev hayvanları hakkında yapılan araştırmalar hep ev hayvanı olarak hangisinin daha çok tercih edildiği yönündedir. Her ikisini de severiz elbette ama iş evde beslemeye gelince genelde biri tercih edilir. (İstisnalar mevcuttur tabi)

Peki, hangisini tercih ettiğinizin karakteriniz hakkında ipucu verdiğini söylesek?

Kadınların kedileri, erkeklerin köpekleri  daha yakın bulduklarına ve ev arkadaşı olarak tercih ettiklerine  dair bir düşünce var. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyoruz.

Bu yazımızda tercihini kedilerden yana kullanan erkeklerden bahsediyoruz. Hatta daha bir sevilesi olduklarını iddia ediyoruz.

İşte nedenlerimiz;

◊ Kedi sahibi erkek daha zekidir.

Yapılan çalışmalar, kedi sahibi erkeklerin zeka testlerinde daha yüksek puanlar aldığını gösteriyor.kedi seven erkekler

◊ Kedi sahibi erkek bencil değildir.

Kedi beslemek emek ister ve bencil bir insanın tercih edeceği bir hayvan değildir kediler.

◊ Kedi sahibi erkek toleranslıdır.

Kedi beslemek emreden, hükmeden, kendini dünyanın merkezinde gören kişiler için yapılacak en son şeylerden biridir. Eğer bir erkek, kedi tercih etmişse daha toleranslı ve uzlaşmacı olduğunu düşünebilirsiniz.

◊ Kedi sahibi erkek temizdir.

Bir kedi ile yaşayan erkek kötü kokmaz, çünkü kedisi için temizliğin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. En azından sürekli kendisini temizleyen bir canlı vardır etrafında ve bu onun “temizlik” kavramının gelişmesine yardımcı olur.kedi seven erkekler

◊ Kedi sahibi erkek sevmeyi bilir.

Kedi ile yaşamayı tercih eden bir erkeğin sevgisinden şüphe etmeyin. Çünkü kedi beslemek, karşılıksız sevmeyi bilmek demektir.

◊ Kedi sahibi erkek anlar.

Ona her şeyi kelime kelime anlatmanıza gerek yoktur. Bakışlarınızla ve davranışlarınızla vermek istediğiniz mesajı hemen alacaktır. Kedisi bunu öğretmiştir ona…

◊ Kedi sahibi erkek evine düşkündür.

Aynı kedisi gibi o da vaktini evinde harcamayı sever. Evi onun için kutsal bir mekandır.

◊ Kedi sahibi erkek yalnız kalmayı sorun etmez.

Herhangi bir nedenle onu yalnız bırakmanız gerekirse gözünüz arkada kalmaz. Yalnız kalmayı sorun etmez, hatta kimi zaman buna ihtiyaç duyarlar.

Aklınızda olsun 🙂

(Siz de ekleme yapmak isterseniz, yorum alanına yazabilirsiniz.)

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/12/2014-10-27-MenCatstouchingnoses.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/12/2014-10-27-MenCatstouchingnoses-150x150.jpgPisikediBunları biliyor muydunuz?
Kediler ve köpekler daima iki zıt karakter olarak canlanır gözümüzde. Birbirleri ile anlaşamayan çocuklar için bile kedi-köpek gibi deriz.  Ev hayvanları hakkında yapılan araştırmalar hep ev hayvanı olarak hangisinin daha çok tercih edildiği yönündedir. Her ikisini de severiz elbette ama iş evde beslemeye gelince genelde biri tercih edilir. (İstisnalar...

(Sayfa 1 / 1)
(Bu yazı 1 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedim beni görünce neden sırtüstü yatıyor?

Kedim beni görünce neden sırtüstü yatıyor?

Peki bunun anlamı ne?

Peki bunun anlamı ne?

Erkek kedi dişiyi neden ensesinden ısırır?

Erkek kedi dişiyi neden ensesinden ısırır?