Daha sağlıklı bir hayat için

(Bu yazı 3 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Daha sağlıklı bir hayat, daha uzun yaşamak insanoğlu için her zaman ilk sıralarda yer almıştır. Hatta kimi zaman bu uğurda yüzlerce,binlerce lira harcayarak, tanımadığı, bilmediği çarelerin peşinde koşar. Oysa daha sağlıklı bir hayat o kadar da uzakta değil. Hemen kapınızın önünde. Üstelik hem beden hem ruh sağlığınıza iyi gelecek bir çare :KEDİ

İşte kedili bir hayatın sağlığınıza olumlu etkileri;

1- Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskiniz azalıyor.

Minesota üniversitesinde yapılan bir araştırma, kedi sahibi olmanın kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini %30-40 oranında azalttığını ortaya koydu. Çok sevdiğimiz diğer bir pet olan köpek sahiplerinin aynı şansa sahip olmadıklarını üzülerek belirtmemiz gerekiyor.

2- Kalp krizi nedeniyle ölüm tehlikesini azaltır.

Bildiğiniz gibi ani kalp krizi nedeni ile ölüm, ölüm nedenleri arasında her zaman ilk sıralarda bulunur. Kedi besleyerek bu tehlikeyi azaltabilirsiniz.doktor kedi

3- Bağışıklık sisteminiz kediler ile daha güçlü

Kedi sahibi olmak bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Kedinize karşı hisleriniz, bağışıklık sisteminizi daha da güçlü hale getiriyor. Diğer taraftan pek çok kedi besleyen kişiye göre hasta olduklarında kedileri bunu hissediyor ve sahibine olan ilgisini arttırıyor. Bu da hastalıklarla daha kolay başa çıkmanızı sağlıyor.

4- Bebek bekliyorsanız, kedi sahibi olmayı da düşününün. Neden mi?

Kedili bir evde büyüyen bebeklerin alerjilere karşı daha dayanıklı oldukları ve bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğu farklı ülkelerde yapılan benzer bir çok araştırma ile ispatlanmıştır.

5- Bebeğinizin astım riskini de azaltın.

Bebeğinizi bir kedi ile birlikte büyütmek, onun daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmasının yanında, özellikle astım gibi yaygın görülen solunum sistemi hastalıklarına karşı da korunmasını sağlayacaktır.

http://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/11/Cat-Doctor-copy.jpghttp://pisikedi.com/wp-content/uploads/2015/11/Cat-Doctor-copy-150x150.jpgPisikediBunları biliyor muydunuz?
Daha sağlıklı bir hayat, daha uzun yaşamak insanoğlu için her zaman ilk sıralarda yer almıştır. Hatta kimi zaman bu uğurda yüzlerce,binlerce lira harcayarak, tanımadığı, bilmediği çarelerin peşinde koşar. Oysa daha sağlıklı bir hayat o kadar da uzakta değil. Hemen kapınızın önünde. Üstelik hem beden hem ruh sağlığınıza iyi gelecek...

(Sayfa 1 / 3)

(Bu yazı 3 sayfa ve siz 1. sayfadasınız)

Oneriyoruz...

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedimizi stresten uzak tutmak için bilmemiz gerekenler

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedilerin kapılarla derdi ne!

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedi Okşanmayı Neden Sever?

Kedim beni görünce neden sırtüstü yatıyor?

Kedim beni görünce neden sırtüstü yatıyor?

Peki bunun anlamı ne?

Peki bunun anlamı ne?

Erkek kedi dişiyi neden ensesinden ısırır?

Erkek kedi dişiyi neden ensesinden ısırır?